Sposoby odmładzania twarzy część 2 – zabawa prądem

Zabiegi odmładzające

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na drugą część artykułu o tym, jak skutecznie się odmłodzić mam kolejną porcję informacji. W poprzedniej części pisałam o radiofrekfencji i co ona robi z naszą skórą oraz tkanką podskórną. Radiofrekfencja jednak, to nie wszystko co możemy sobie zafundować. Ogromne możliwości daje nam również prąd. Tak, Drogi Czytelnik dobrze widzi… PRĄD :-)

Nikogo oczywiście nie namawiam do wtykania palców do gniazdka elektrycznego, z takiego zabiegu raczej za wiele nie skorzystamy. Jednak prąd w kosmetologii jest wykorzystywany już od bardzo dawna. Wszystko zaczęło się oczywiście od fizjoterapii. Bardzo dużo wynalazków kosmetologicznych zaczęło swoją karierę właśnie od niej.

Zabiegów z użyciem prądu jest kilka, w zależności od jego rodzaju uzyskujemy różne efekty zabiegowe. Możemy leczyć skórę, pobudzać lub łagodzić, wzmacniać naczynia krwionośne, ujędrniać, wygładzać zmarszczki, poprawiać owal twarzy. Jak to się dzieje i jakie prądy najlepiej wykorzystywać żeby skutecznie odmłodzić twarz? Już odpowiadam na to pytanie.

Jonoforeza w odmładzaniu twarzy

Jonoforeza jest zabiegiem, w trakcie którego wykorzystuje się działanie prądu stałego lub inaczej mówiąc galwanicznego. Już sam ten prąd wykazuje działanie lecznicze i z powodzeniem jest wykorzystywany zarówno w fizjoterapii jak i kosmetologii. W zależności od tego czy osoba wykonująca zabieg używa jako elektrody czynnej, anody (elektrody naładowanej dodatnio) czy też katody (elektrody naładowanej ujemnie), skórę można uspokoić lub pobudzić, zwiększyć jej napięcie, poprawić ukrwienie oraz zapoczątkować procesy lecznicze.

W jonoforezie idziemy jednak o krok dalej, ponieważ podczas tego zabiegu wtłaczamy w skórę za pomocą prądu substancje aktywne. A konkretnie substancje te zatrzymują się na granicy naskórka i skóry właściwej, gdzie następnie wraz z prądem krwi zostają odprowadzone dalej w skórę. Oczywiście nie każdy kosmetyk będziemy mogli w ten sposób zastosować. Kremu Nivea na przykład, nie wprowadzimy do skóry prądem, ani niczym innym, choćbyśmy nie wiem jak bardzo chcieli.

Kosmetyki do jonoforezy muszą być specjalnie dostosowane. Nadają się do niej tylko takie które posiadają odpowiedni ładunek elektryczny (tak, kosmetyki też mają ładunki elektryczne, co nie znaczy ze nas same z siebie porażą prądem :-)) i ulegają dysocjacji elektrolitycznej. Nie będę tutaj zamęczać Czytelnika szczegółami chemicznymi, bo to strasznie nudne jest. Warto jednak pamiętać, żeby do jonoforezy używać kosmetyku do tego właśnie przeznaczonego.

No dobrze, ale po co o tym piszę. Przecież wszyscy wiedzą, że maszyny do jonoforezy to tylko w gabinecie, a zmartwienie, jakiego produktu używać nie należy do klienta tylko do wykonującego zabieg. A jednak, firma WellStar udostępniła takie urządzenie, które nie tylko ma w sobie wcześniej wspomnianą radiofrekfencję, ale również i jonoforezę. I tutaj również klient nie musi się martwić o dobór kosmetyków, bo kosmetyki przychodzą z urządzeniem :-)

Ale to nie koniec dobroci.

Elektrostymulacja w odmładzaniu twarzy

Elektrostymulacja to zabieg, w którym wykorzystuje się prąd impulsowy, małej częstotliwości, prowadzący do pobudzenia nerwów i mięśni. Mówiąc bardziej po ludzku podobnie jak w Yodze Twarzy oddziałujemy bezpośrednio na mięśnie, dzięki czemu możemy skutecznie poprawić owal twarzy. Twarz to jedyne miejsce w naszym ciele, gdzie mięsnie twarzy przyczepione są do skóry, dlatego ćwicząc mięśnie twarzy przyczyniamy się do poprawy jędrności samej skóry. Dla osób, które widziały już filmik promujący Yogę, ta informacja nie jest oczywiście żadną nowością. Różnica pomiędzy Yogą twarzy a elektrostymulacją jest taka, że najzwyczajniej w świecie elektrostymulacja jest wygodniejsza, bo urządzenie wykonuje za nas cała pracę. Doskonałe rozwiązanie dla leniwych :-)

Jeszcze lepszą informacją jest to, że z obu zabiegów jonoforezy oraz elektrostymulacji można teraz korzystać jednocześnie. Do tej pory były to dwa osobne urządzenia, każde do innego zabiegu. Dlatego przeprowadzenie obu zabiegów w tym samym momencie było nie możliwe. Okazuje się jednak, że dzięki postępowi techniki można już to zrobić. A rezultaty tego połączenia są naprawdę zaskakujące. Bo w krótkim czasie można uzyskać naprawdę bardzo dobre rezultaty.

Poniżej przedstawiam zdjęcie okolicy oka przed i po 9 minutach zabiegu. Modelką jest moja teściowa (mam nadzieję, że mnie zamorduje mnie, że ją tu wkleiłam ;-))

Dla informacji: zdjęcia zrobione są telefonem (iPhone 4 konkretnie), Photoshopa ze sobą nie mam został w innym komputerze :-)
Aby powiększyć zdjęcie należy w nie kliknąć

Skuteczne odmładzanie twarzy

Wszystkich, którzy chcą osiągnąć równie niewiarygodne rezultaty zapraszam do kontaktu.


Icon image courtesy of marin at FreeDigitalPhotos.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>