Sposoby odmładzania twarzy część 1 – Radiofrekfencja

skuteczne odmładzanie radiofrekfencja

Ludzie od zawsze szukali skutecznych sposobów na zachowanie urody. Jedną z pierwszych znanych książek o kosmetologii napisała, uwaga…. Kleopatra. Było to kilka tomów pełnych przepisów na różne przypadłości skórne. Oczywiście część składników, które były proponowane przez nią nikt w dzisiejszych czasach nie tknąłby nawet palcem, a co dopiero mówić o nakładaniu na twarz czy ciało. Bo mówimy o odchodach różnych zwierzątek, sproszkowanych ogonkach myszy i tym podobnych „smakowitościach”. W jej przepisach jednak nie tylko takie drastyczne składniki się pojawiały, były też zioła, oleje, esencje i część z tego, co napisała ta niesamowita kobieta z powodzeniem można by wykorzystać i dziś.

W XXI wieku już zupełnie inaczej podchodzimy do tematu. To wszystko za sprawą mocno rozwiniętej medycyny, której towarzyszy odpowiednia technologia. To ta ostatnia wprowadziła największą rewolucję nie tylko w medycynie ale również w kosmetologii.

Gabinety kosmetyczne czy lekarskie oferują nam całą masę rozwiązań, z których nie bardzo wiadomo co wybrać. Widzę to po mailach moich czytelników, które do mnie napływają. Dlatego dziś przybliżę bardzo ciekawą technologię, która praktycznie bezinwazyjnie odmładza nie tylko twarz ale również i ciało. Jest nią radiofrekfencja.

Czym jest radiofrekfencja?

Urządzenia do tego typu zabiegów emitują fale elektromagnetyczne, które w tkance powodują efekt termiczny. Tkanki podgrzewane są objętościowo, czyli działaniu termicznemu poddawany jest cały obszar zabiegowy. Nie ma selektywności tak jak na przykład w przypadku laserów, gdzie możemy działać na przykład tylko na hemoglobinę (zamykanie naczynek), melaninę (usuwanie owłosienia czy przebarwień) czy wodę (zabiegi odmładzające).

Podgrzewanie tkanki pociąga za sobą kilka bardzo korzystnych konsekwencji. Po pierwsze rozszerzają się naczynia krwionośne, następuje miejscowe przekrwienie. Panie z wrażliwymi naczynkami mogą być tu spokojne, ponieważ taka stymulacja naczyń krwionośnych przyczynia się do ich wzmocnienia. Przyspiesza się metabolizm komórkowy, dzięki temu wszystkie toksyny są szybciej uwalniane. Następuje również stymulacja fibroblastów, czyli komórek, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Efekty działania radiofrekfencji.

Można powiedzieć, że efekty zabiegowe są dwojakie. Efekt natychmiastowy, jest spowodowany zwężeniem i napięciem się pod wpływem temperatury włókien kolagenowych. Uzyskujemy poprawę owalu twarzy oraz redukcję zmarszczek zarówno tych płytkich jak i głębszych. Ten efekt znika po około dwóch tygodniach.

Ale to nie znaczy, że z młodą twarzą możemy się pożegnać już po dwóch tygodniach. Bo radiofrekfencja ma również działanie długofalowe, ponieważ podczas zabiegu zastymulowane zostały fibroblasty, następuje produkcja nowego kolagenu, natomiast istniejące włókna zostają wzmocnione. Następuje uelastycznienie skóry, skóra jest lepiej odżywiona i nawilżona, w konsekwencji zmarszczki zostają wygładzone.

Jaki zabieg radiofrekfencji wybrać.

Podobnie jak w przypadku laserów, urządzeń do radiofrekfencji jest sporo na rynku. Urządzenia z głowicą unipolarną są stosowane raczej tylko w gabinetach lekarskich. Swojego czasu jedna z moich wykładowczyń opowiadała historię o smutnym końcu kariery pewnej śpiewaczki operowej, która po zabiegu radiofrekfencji nabawiła się martwicy tkanek. Zabieg był wykonany właśnie urządzeniem z głowicą unipolarną. Nie wiadomo do końca czy był to błąd lekarza, czy po prostu pacjentka tak zareagowała, trudno stwierdzić. Nie ulega wątpliwości, że pomimo tego, że zabiegi głowicą unipolarną są najbardziej skuteczne, to jednak niosą za sobą najwięcej ryzyka.

Urządzenia stosowane przez kosmetologów i kosmetyczki posiadają najczęściej głowice bipolarne. Energia przechodzi przez skórę, ale zostaje z powrotem pochłonięta przez samo urządzenie. Efekt jest nieco słabszy, ale również bardzo skuteczny. Na pewno urządzenie jest bardziej bezpieczne. Zabiegi najczęściej wykonuje się w seriach określonych przez osobę wykonującą zabieg.

W komentarzach padło pytanie o Zaffiro. Tutaj zasada jest bardzo podobna do radiofrekfencji, z tym że zamiast fal elektromagnetycznych stosuje się promieniowanie podczerwone. Jednak efekty są bardzo podobne. W mailu padło pytanie czy te zabiegi nie spowodują za czasem zniszczenia skóry. Drodzy czytelnicy, zabiegi te wykonane prawidłowo z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, stosownie do wskazań i przeciwwskazań absolutnie nie niosą za sobą żadnego ryzyka, i nie ma możliwości, że nagle po roku zacznie nam się skóra psuć.

Nawet Panie po zastosowaniu wypełniaczy, kiedy zaczynają one zanikać i skóra zaczyna znów źle wyglądać często decydują się właśnie na zabieg radiofrekfencją czy Zaffiro i odkrywają, że wcale nie trzeba się kłuć, aby zachować piękny i młody wygląd.

W technologii, która pojawi się już najprawdopodobniej w styczniu na mojej stronie jest między innymi zastosowana radiofrekfencja, w tej bezpieczniejszej wersji oczywiście. Przypominam, że jeszcze do czwartku (18.12) mogę dla tych Pań w Wrocławia, które jeszcze w grudniu chcą się zapoznać z jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych metod odmładzania jakie znam, przeprowadzić bezpłatny próbny zabieg. Wszystkie chętne Panie proszę o kontakt, terminy nam się już kurczą!

—- Edytowano 17.12.2014 —-

UWAGA: Koniec zapisów na próbne zabiegi w grudniu. Wszystkie terminy już są zajęte. Dla tych osób, które jeszcze będą chciały wygładzić skórę, poprawić owal twarzy, przygotuję jeszcze niespodzianki w przyszłym roku :-)


Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>