Najważniejsza ochrona

Krystyna Koziarska Mendonca

Dziś jest już duuużo lepiej jeśli chodzi o pogodę. Jak widać na zdjęciu słoneczko świeci, jest ciepło i miło. Aż się nie chce wierzyć, że to grudzień a jutro Wigilia. Jakoś tutaj nie czuję zupełnie Świąt, mimo że w oknach wywieszone Święte Mikołaje i w sklepach oraz domach są poubierane choinki.

Może to dlatego, że nie ma śniegu a pogoda raczej wiosenna niż zimowa. Ktoś mi kiedyś powiedział, że białe święta są przereklamowane. No nie wiem, ja tam lubię, aczkolwiek nie mam nic naprzeciwko słoneczne i ciepłej pogodzie.

Dzisiejsze słońce po raz kolejny przypomina mi o bardzo ważnym temacie, który często poruszam. Mianowicie o ochronie UV. Szczególnie w krajach, gdzie tego słońca jest więcej na twarzach mieszkańców widać skutki niszczącego promieniowania. Sporo osób boryka się tutaj z przebarwieniami, wczesnymi zmarszczkami i przedwcześnie wiotczejącą skórą. To po prostu rzuca się w oczy. Portugalki, bardzo piękne, ale też bardzo szybko się starzeją. To między innymi zasługa słońca.

Kochani czytelnicy jeszcze raz powtarzam z całą odpowiedzialnością. Nic tak nie niszczy naszej skóry jak promieniowanie UV. I to że w Polsce jest teraz pochmurno i śniegowo, nie zwalnia nas z obowiązku ochraniania skóry kremem z filtrem.

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych wybór kremu z filtrem może stanowić wyzwanie. Jak dobierać tego typu kosmetyki, mówię na wykładach. Szkoda, że mimo wszystko tak wiele z nas zaniedbuje tą chyba najważniejszą część pielęgnacji.

Tak, można zafundować sobie zabieg fotoodmładzania, żeby zniwelować zniszczenia. Jednak często te zabiegi nie przynoszą oczekiwanych efektów. Moim zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć. Osobiście zawsze byłam i będę zwolenniczką wysokich filtrów, do których serdecznie Państwa namawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>