Cudowny sposób na czerwone plamy

Sposób na czerwone plamy na twarzy

Mam nadzieję że sobota wszystkim mija sympatycznie. W Gdańsku pogoda jest przepiękna, a dodatkowo mam w domu specjalnego gościa, bo ku mojej radości odwiedziła mnie moja mama :). Bardzo się cieszyłam na tą wizytę i dołożyłam wszelkich starań, żeby moja mama poczuła się tutaj komfortowo.

Po wczorajszym dniu, bardzo przyjemnym zresztą, dziś rano moja mama obudziła się cała w czerwonych plamach! Nie wiem czy to reakcja na zmianę wody, czy powietrza. A może coś co zjadła wczoraj, w każdym razie obraz nie był najlepszy. Jej wrażliwa i kapryśna skóra zareagowała na te zmiany bardzo gwałtownie.

Zaczerwieniona skóra

Doskonale wiem, jak nie subordynowana skóra może zepsuć nawet najfajniejszy wyjazd. Nic dziwnego, że mama się zdenerwowała i natychmiast poczuła się źle.

Wiele się nie zastanawiając przeszukałam cały mój arsenał kosmetyczny, żeby czymś załagodzić zmiany. Uznałam, że najlepszy na pierwszy rzut będzie tonik na bazie wody różanej, który niedawno zrobiłam w ramach moich eksperymentów.

Cudotwórczy tonik

Po pierwszym nałożeniu toniku plamy jakby zbladły. Dobry znak :) Nakładałyśmy tonik delikatnie wklepując co 15 min i….. plamy niemalże znikły! Myślę że do końca dnia nie będzie po nich śladu :) Mama znów czuje się dobrze i za chwilę jedziemy do Sopotu na kawkę :)

No cóż, tonik okazał się hitem, po tej próbie stwierdziłam, że dodam go do zestawu przepisów, które podam na wykładzie o odmładzaniu skóry mieszanej. Ponieważ właśnie mieszana skóra często wariuje ni z tego ni z owego, dlatego myślę że ten tonik, swoją drogą banalny w przygotowaniu, będzie dla niej idealny.

Tymczasem pozdrawiam wszystkich czytelników i życzę wspaniałego weekendu. Mam nadzieję że usłyszymy się na wykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>