Bardzo romantyczna historia o tym, jak pozostać młodym

P1020534_kor

Dzień zaczął się o godzinie 4.30 rano. Dla mnie to pora zabójcza, więc na miejsce spotkania szłam półprzytomna. Budziły mnie tylko od czasu do czasu dokuczliwe ugryzienia komarów. Miałam nadzieję że warto było wstać, bo w końcu jechaliśmy odwiedzić wrak okrętu wojennego SS Thistlegorm, leżący na dnie morza czerwonego na głębokości około 30 m. Mój mąż był wyjątkowo podekscytowany.

Po 10 minutach oczekiwania nadjechał wreszcie busik z naszym przewodnikiem i instruktorem i ruszyliśmy na poszukiwanie przygody. Kiedy wsiadałam do busa półprzytomnym okiem dostrzegłam parę młodych ludzi, którzy siedzieli z przodu. Grzecznie się przywitałam, po czym zapadłam w letarg na tylnym siedzeniu :)

Mój letarg trwał mniej więcej do 7.30. W między czasie dołączyły do nas jeszcze trzy osoby, w półśnie przeniosłam się na łódź, która miała nas zabrać na miejsce i znalazłam sobie miejsce na „sun deck”, gdzie zasnęłam na dobre, aż przyszli mnie obudzić na śniadanie.

Romantyczny pomysł na rocznicę

Śniadanie było bardzo smaczne, a więc siedziałam i zajadała się specjałami aż mi się uszy trzęsły. I nagle słyszę jak owi młodzi ludzie życzą sobie nawzajem „happy anniversary”. Ale zbieg okoliczności, pomyślałam, oni mają rocznicę ślubu teraz a my dzień później :)

Atmosfera na statku była wspaniała. O 8.00 rano wszyscy smarowali się już filtrami, żartując że w Polsce/Szwecji/Anglii to raczej o tej porze dopiero szarzeje i w głowie ludziom ciepłe kurtki niż krem z filtrem.

Chłopaki poszli przygotowywać sprzęt nurkowy, a ja siadłam sobie z kobietkami na „babskie pogaduszki”. Jakoś tak od zdania do zdania i przeniosłyśmy się tematem na te nasze rocznice ślubu. Okazało się że wspomniana przeze mnie para właśnie obchodzi 24 rocznicę, mają oboje po 50 lat, dorosłe dzieci, które już same sobie organizują czas i właśnie postanowili, że będą obchodzić rocznicę ślubu nurkując na 30 metrach oglądając wrak.

Zatkało mnie. Patrzałam w twarz tej kobiety, kompletnie bez zmarszczek, patrzałam na jej męża z doskonałą szczupła figurą i nie mogłam uwierzyć że mają po 50 lat! Jakiż wspaniały kontrast stanowili dla tych wszystkich grubasów, zalegających przy basenie z piwem w ręku, których widziałam na co dzień w hotelu. Nie wspomnę już o tym, że obchodzenie rocznicy ślubu nurkując na 30 metrach jest doskonałym pomysłem :)

Proste metody, żeby utrzymać formę

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zapytała się jej co jest ich tajemnicą? Jak to się dzieje, że wyglądają tak bardzo młodo, są w tak wspaniałej formie. Tajemnica okazała się bardzo prosta. Dieta oparta na warzywach głównie, dużo ruchu i miłości. :) Kiedy zapytałam ją o kosmetyki, których używa, odpowiedź była prosta, „Tylko Eko!”. Ach, jakie to proste, banalne i jak sama się przekonałam na sobie wyjątkowo skuteczne. Teraz miałam przed sobą przykład osób starszych ode mnie, które przestrzegały tego wszystkiego o czym piszę i mówię. I efekty tego zobaczyłam wspaniałe.

Dla większości ludzi problem polega na tym, że bardzo komplikują sobie życie. Im bardziej coś jest skomplikowane, ma trudną do wymówienia nazwę i jakieś tajemnicze komponenty, tym więcej ludzi jest w stanie uwierzyć że to działa. Drodzy Czytelnicy, z całą odpowiedzialnością mówię teraz. Najbardziej skuteczne są zawsze najbardziej proste metody. Taką prostą metodą, która zawsze działa, są ćwiczenia twarzy, które proponuję Państwu na ChristinaMendonca.

Niestety wspomniane przeze mnie osoby nie zgodziły się na publikację ich zdjęć oraz imion na stronie, ale zgodziły się na publikację krótkiego filmiku. Film kręcił mój mąż, więc nie wiedzieć czemu są na nim głównie opony :) ale widać też naszą grupę. Tak więc można zobaczyć jak ludzie po 50-ce umilają sobie życie :)

A tymczasem zapraszam na jutrzejszy Kurs Yoga Twarzy, czyli jak zafundować sobie lifting twarzy bez skalpela i igły.

Zobacz ćwiczenia twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>